24 Temmuz 2012 Salı

İkinci Kez Anne Olmak

Sevgili  Blog günler haftalar aylar geçti ölmedim yaşıyorum vee 2. kez anne oldum artık benim minicik bir kızım daha var.
İlk 4 ay miniğin uyku düzensizlikleri gaz sancıları, Asudemin kardeş kıskançlığı ve benim toparlanmam derken epey bir ihmal ettim seni biliyorum.Aslında şu anda da yolda olup eve gelmeye çalışan oruçlu koca kişisine sofra hazırlamam gerekte artık dur dedim şu hayata lütfen bir iki dakikalığına akma dur bende soluklanıp bir bloğuma yazayım .
2. çocuk nasıl birşey merak edenler varsa söyleyeyim harika bir duygu sanki ilk defa anne oluyormuşum gibi heyecanlı ve daha zevkli .Zira ilkindeki acemilik yok herşeyin daha farkındasın ve bu yüzden ikinciler daha zor bebekte olsa sana daha kolay geliyor.Birde ilkinde telaştan durup çocuğunu sevmeyi akıl edemiyorsun ama 2.de her anının geçeceğini bildiğinden ağlarkende uyurkende gülerkende doya doya seviyorum.(Tabi bu sevmeler Asude tarafından bol kriz ve kaprislere yol açıyor ama artık idare ediyoruz).
Birde hamile olduğumu öğrendiğimde bir ay ağlamış üzülmüştüm sonrasında da neyse bari Asude en azından bu vesileyle benimle kalır çalışmam iznim olur, birlikte vakit geçirmiş olurum diye teselli buluyordum.Şimdi kocaman bir yuh çekiyorum ya kendime Allahım bu güzellik gelecek diye nasıl üzülür insan:)Hatta sanki Asudeden daha çok seviyorum gibi geliyor .Zira ilkinin bebekliğini unuttuk ya:)
Sözün özü benim minnak kara kara bir sürü saçı olan şirin mi şirin maviş gözlü bir sincap olunca bol bol yiyorum onu. Bu seferki kuzu ısıra ısıra sevilecek bebelerden yani.Birde şimdiden tv görünce kocaman açıp gözlerini seyretmese daha da sevecem ya:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder